Każda kobieta marzy, aby cieszyć się nienagannym makijażem od rana do wieczora. Istnieje parę prostych kroków, które należy wykonać, aby kosmetyki pozostały na naszej twarzy nienaruszone aż do momentu wieczornego demakijażu. Makijaż Radom.

Wykonywanie makijażu należy zacząć od użycia dobrej bazy, która sprawi, że podkład będzie się lepiej wtapiał w naszą skórę. Zależnie od rodzaju naszej cery można wybrać bazę matującą, nawilżającą, rozświetlającą lub wygładzającą. Podkład najlepiej nałożyć specjalną gąbęczką, tak zwanym,,beauty blenderem” i utrwalić sypkim pudrem. W miejscach, gdzie często podkład się waży, można nałożyć grubszą warstwę pudru, a po paru minutach strzepnąć ją pedzelkiem.

Aby makijaż przetrwał cały dzień, warto użyć kosmetyków woodpornych, szczególnie do wykonania makijażu brwi, oczu i ust. Dzięki temu nie tylko przetrwają one spotkanie z deszczem, ale będą zdecydowanie lepiej utrzymywać się na naszej twarzy i nie będą ścierać się tak, jak zwykłe kosmetyki. Ukończony makijaż dodatkowo można utrwalić specjalnym fixerem, który zespoli ze sobą wszystkie warstwy i pozwoli cieszyć się nienagannym wyglądem przez cały dzień.

Jak zrobić dobry makijaż?

Każda z nas ma swoje tricki, dzięki którym twarz wygląda zjawiskowo. Istnieją jednak uniwersalne zasady, których powinnyśmy się trzymać by nasz makijaż był zawsze dopasowany do stroju, okazji, pory roku.
Kiedyś żelazna reguła brzmiała: mocny makijaż oczu wyklucza mocny makijaż ust (i na odwrót). Dziś nawet światowej sławy makijażyści rezygnują z tej reguły; pokazy Chanel czy Prady to właśnie krwistoczerwone usta przy mocnych oczach. Pamiętajmy jednak, że taki „wampiryczny” makijaż świetnie sprawdzi się na wieczornej imprezie, ale niekoniecznie na rozmowie o pracę. Przy oficjalnych okazjach, gdy nie chcemy wypaść niestosownie sprawdzi się zasada: mniej znaczy więcej. A więc tusz do rzęs, korektor, błyszczyk: tak; ciężki puder, szminka, podkreślone brwi: nie.

Kolejny dylemat, to jak (i czy w ogóle) dopasować wizerunek do pory roku. Tu reguła jest prosta: ciężkie, kremowe podkłady i korektory zostawmy na zimę; lżejsze (lub ich brak!) sprawdzą się podczas wakacyjnych wojaży. Latem skóra pokryta grubą warstwą kosmetyku będzie wyglądała nienaturalnie, zimą natomiast dobrze dobrany fluid może zapewnić nam ochronę przed wiatrem i mrozem. Pamiętajmy o jednym: latem wybierajmy ciemniejsze odcienie, ponieważ przy opalonej skórze jasne, których używałyśmy zimą będą wyglądały nienaturalnie. A przecież w makijażu chodzi o jedno: by upiększał nas i był niewidoczny.

Ładny makijaż jest w stanie dosłownie odmienić wygląd twarzy, ale mało która kobieta potrafi się pochwalić umiejętnościami w zakresie makijażu. Z reguły makijaże nie wychodzą nam zbyt dobrze, więc wolimy w tym aspekcie skorzystać z pomocy kogoś innego. Tutaj ciekawym rozwiązaniem jest makijaż z dojazdem. Gdy na przykład jesteś panną młodą i masz ślub, ale masz też mało czasu nie możesz sobie pozwolić na to, by wyjechać do kosmetyczki, to kosmetyczka może przyjechać do ciebie.

Makijaż Radom cena i opinie